Події

Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави

Становленню державності в Центральній і Східній Європі присвячено безліч наукових досліджень. Найчастіше історики зосереджують увагу на правителях, які зі зброєю в руках вершили історію. Справді, великі справи славетних предків не можуть не захоплювати нащадків. Та наразі дослідники все більше зосереджують погляд на видатних жінках давнини, які здійснювали не менш гідні справи, аніж чоловіки і зробили свій неоціненний внесок у розвиток цивілізації. Свята рівноапостольна велика княгиня Ольга стала першою жінкою, біографія якої нам відома з вітчизняних літописів.

Рівноапостольна Ольга – одна з найшанованіших жінок християнської цивілізації. Святу вважають покровителькою вдів, чоловіки яких загинули на війні. Вона також є небесною захисницею правоохоронців і суддів, податківців і митників, дипломатів та розвідників. Великій київській княгині моляться про звільнення від ворогів.

Перше видання книги було здійснено за рахунок гранту, отриманого від Міністерства культури України. Наклад передано до бібліотек України. Друге видання зазнало певних змін, воно містить основні частини:

  • нариси, присвячені виявленню низки неузгодженостей і протиріч у біографії великої київської княгині Ольги;
  • опис прийому правительки Русі в Константинополі, відтворений візантійським імператором Костянтином Багрянородним;
  • життєпис святої рівноапостольної Ольги, укладений Нестором Літописцем на основі першої хроніки Русі;
  • життєпис святої рівноапостольної Ольги, укладений Данилом Тупталом (Дмитрієм Ростовським) на основі легенд і переказів;
  • молитов святій рівноапостольній Ользі, які протягом століття складали в церквах і монастирях Руси-України.

Нарис, в якому поставлено низку запитань – частина проєкту з відновлення справжньої незаангажованої історії Русі. Кожне запитання – провокація і поштовх до наукового пошуку. Тільки той, хто сумнівається і шукає – зможе віднайти правду, бо кожен історичний факт пропускатиме крізь свою думку і серце.

Видання створене за підтримки друзів, колег, родини, які надихали і допомагали, а також усім, хто цікавиться історією України, зокрема її минувшиною. Свята рівноапостольна київська княгиня Ольга сприяла розвитку української державності, захищала український народ. Церкви і пам’ятники, присвячені передвісниці християнства, були знищені та сплюндровані, але народ зберіг пам’ять про неї та віру, яку княгиня сповідувала. Український народ входить до спільноти європейської цивілізації.