Події

Відзначення Дня слов’янської писемності і культури

За традицією, попри усі складнощі сьогодення, Товариство «Україна-Болгарія» та Асоціація журналістів КО НСЖУ в режимі он-лайн провели спільне засідання на відзначення Дня слов’янської писемності і культури.

Відомо, що це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства, які одночасно зі створенням абетки працювали над перекладом зі старогрецької мови на старослов’янську Євангелія та Псалтиря, переклали також значну кількість книг, що стало передумовою започаткування слов’янських літературних мов і книжкової справи. На основі кирилиці створені абетки слов’янських мов: української, білоруської, болгарської, македонської, сербської, російської, чорногорської.

В Україні Свято відзначають ще за часів, коли країна із здобуттям своєї незалежності почала вшановувати  слов’янських учителів, науковий подвиг яких свого часу сприяв майбутньому становленню та розвитку  й української писемності.

Наша громадська організація, Товариство «Україна-Болгарія», робить усе можливе аби поглибити та зміцнити багатовікові культурні та духовні зв’язки братніх народів України та Болгарії.

Юрій СЄДИХ