Події

День Соборності 2022

У історичному літописі України є багато імен видатних особистостей, лідерів, які вболівали про долю країни, її волю та незалежність. Це і княгиня Ольга, князя Олег та Володимир, Богдан Хмельницький…..

Швидкого спливає час змінюються лідери, та не повинна змінюватись мета – розбудови незалежної країни.  Та на жаль, прикро спостерігати сьогоднішні події, коли час та енергія народу витрачається на сварки, на порозуміння між керманичами. Тема важлива, але вона для  іншого формату обговорення. У єднанні сила. Ми повинні єднати наші зусилля на головних напрямках своєї діяльності аби збудувати європейську, демократичну, правову, соборну та незалежну країну.

Народна мудрість залишила нам багато слушних порад, приказок. Гуртом і батька бити легше, разом тримайте злодія та багато інших. Україна миролюбна! Ні батька, ні інших родичів бити ми не збираємось, не будемо бігати та шукати злодіїв в інших країнах. Але ми повинні дбати про свою матір Батьківщину, захищати її , як наші діди та прадіди під час другої світової війни, як мої побратими-чорнобильці, що  врятували нашу землю від ядерного страхіття, як і ті, що сьогодні вболівають за  незалежність свого дому.

Україна багатонаціональна країна.  У свій час її гостина земля надала притулок представникам різних національностей. Другу Батьківщину знайшли вірмени, греки, німці, узбеки, поляки…Тільки за походженням в Україні проживає біля 300 тисяч українських болгар. Вони об’єднані у громадські організації, у тому числі, і у Товариство «Україна-Болгарія» най давнішню громадську організацію, яка  була утворена ще у п’ятдесятих роках минулого століття.

Маю за честь працювати у ній вже понад пів століття, з 1971 року, а останні десятиріччя бути  її Президентом.  Багато зроблено. Наша організація стала колективним членом Української Ради миру, але ми не зупиняємося і намагаємося далі засобами народної дипломатії сприяти зміцненню міждержавних відносин братніх країн.

Ми  пишаємося тим, що за нашою ініціативою та власними зусиллями   у Києві збудований  новий Пам’ятник Героям визвольної війни, що принесла свободу Болгарії від 5-ти вікового османського поневолення. За традицією вже упродовж понад десяти років біля нього проходять урочисті заходи, молебень, з залученням широкого загалу.  Високою  нагородою для нас став вислів  Посла Болгарії в Україні Костадина Коджабашєва, що Пам’ятник є справжнім символом дружби народів України і Болгарії.

Слід сказати і про активну діяльність інших спільнот, які входять до складу РНСУ і маю право про це сказати,  бо з перших днів утворення  Ради Товариство «Україна-Болгарія» увійшло до її складу та продовжує разом активно працювати. Ми встановили безпосередні плідні стосунки з вірменською, німецькою та іншими спільнотами.

Радіємо з того, що діяльність нашої Ради за останній час отримала широкого розголосу та стала добре відома суспільству і за це маємо подякувати керівникам  спільнот, насамперед голові Ради національних спільнот України Ашоту Аванесяну. Під його керівництвом  проходять  численні заходи по збереженню національних, культурних цінностей, захисту соціальних прав та свобод етнічного населення України.

В єдності сила. І не треба забувати, що  на нас лежить висока відповідальність за долю країни, за щасливе майбутнє дітей та онуків.

Посол миру Юрій Сєдих