Анонси

День Соборності

Шановні друзі, 22 січня ми святкуємо визначне для українського народу – громадян України різного етнічного походження свято – День Соборності України — це свято відзначають щороку з 1999 року в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
На честь Дня Соборності Радою національних спільнот України на 22 січня 2022 року (суботу) з 12:00 — 14:00 години заплановано урочистий захід, який буде складатись з наступних частин:
1. Привітання голови Ради національних спільнот України, заслуженого діяча культури України Ашота Аванесяна з Днем Соборності
2. Виступ члена президії Ради національних спільнот України Сергія Пєткова з доповіддю-презентацією «Чотири столиці Давньої Русі»
3. Вітання, обговорення і виступи учасників заходу.

У зв’язку з карантинними заходами пов’язаними з розповсюдженням коронавірусної інфекції (COVID-19), захід буде проводитись в змішаному ON та OF лайн форматі.
— ON лайн формат — посилання ZOOM буде розміщене на наших сторінках у Фейсбуці згодом.
— OF лайн формат — вул. Василя Тютюнника, 5, Музей історії етносів України.

Відео заходу після завершення буде розміщено на YouTube каналі Ради національних спільнот України.

Бажаючих виступити з доповіддю просимо повідомити до 19 січня 2022р. на електронну адресу: radaspilnot@ukr.net або за телефоном +38 (073) 093-10-01 Серебряна Альона, помічник голови Ради